2/29/2020 08:06:00 PM
Pobaw się razem z nami! - Lalka Zosia z papużką - zabawki edukacyjne HH poland
W zeszłym miesiącu przedstawiałam Wam wpis dotyczący zabawek edukacyjnych. Link przypominający znajdziecie tutaj: Nauka poprzez zabawę - interaktywna gitara elektryczna Peppa i muzyczny bębęnek Peppa (HH Poland) . Tak się składa, że była to pierwsza recenzja otwierająca pewną serie propozycji od HH Poland. W końcu trzeba tym naszym milusińskim urozmaicać czas, a najlepiej nauką poprzez zabawę.
Tym razem w naszym domu zagościła pewna piękna osobowość wraz ze swoją kolorową towarzyszką, czyli Lalka Zosia z papużką. Dodam, iż obie są bardzo wygadane, o czym będziecie mieli okazję zaraz się przekonać.
Zosia to mała dama licząca sobie zaledwie 33 cm wzrostu. Ma piękne, niebieskie oczy oraz przekonujący uśmiech. Nie powiem - od razu wzbudza zaufanie.
Ubrana jest w różową sukieneczkę z bluzeczką z ptaszkiem. Nie zaprzeczycie mi, że to dominujący kolor wśród ubranek dla dziewczynek. Poza tym pastelowe kolory wyciszają i uspokajają.
Wisienką na torcie jest opaska z kokardką na głowie. Perfekcyjnie jej pasuje. Można ją oczywiście ściągać, czesać jej miękkie i przyjemne w dotyku włosy, czy też robić kucyki.
Podobnie jest z bucikami - również możemy je ściągnąć, wówczas nasza nowa przyjaciółka może odpoczywać boso. Jak jej będzie smutno można ją przytulać, ponieważ jest mięciutka. Jedynie jej głowa, ręce i nóżki są gumowe.
Papużka zaś to jej najwierniejszy kompan. Jest bardzo kolorowa i gotowa do wykonania każdego polecenia. Zdradzę Wam również, że podczas zabaw kołysze się na boki i macha skrzydłami. Lubi bawić się w chowanego, latać, huśtać się na huśtawce i jeść krakersy.
Sposób uruchomienia tych interaktywnych zabawek jest bardzo prosty. Informacje na ten temat mamy podane jak na tacy już na samym opakowaniu. Aby rozpocząć z nimi zabawę wystarczy nacisnąć na prawą nóżkę papużki aby ją obudzić. Następnie naciskami na lewą dłoń Zosi.
Obie maskotki mówią i śpiewają oczywiście w języku polskim. Dźwięk nagrany został w polskim studio i jest wyraźny. Głos Zuzi jest bardzo ciepły i przyjemny. Papuga zaś jest bardzo zabawna. Moduły dźwiękowe zamontowane zostały w środku zabawek i zasilane są bateriami dołączonymi do zestawu.
Kiedy po raz pierwszy je uruchomiliśmy zabawę rozpoczęliśmy od nauki liczenia. Zosia po kolei odlicza cyfry od 1 do 10, a Papużka tuż po niej wszystko powtarza. I faktycznie się porusza - kołysze na boki i macha skrzydłami. Współpraca między nimi jest natychmiastowa pod warunkiem, że są w odległości max 20 cm. W przeciwnym razie komunikacja zostanie zerwana.
Oprócz liczenia słyszymy kolejne sekwencje w postaci krótkich, zabawnych, wpadających i w ucho i w pamięć piosenek. Jedną zwrotkę śpiewa Zosia, zaś drugą dośpiewuje papuga.
Obie maskotki idealnie dobrane są do wieku dziecka, a mianowicie 3+. Nie trzeba nic czytać. Wystarczy nacisnąć dłoń laleczki i nóżkę papużki. Każda dziewczynka sobie z tym bez problemu poradzi.
Filmiki dotyczące tego duetu zobaczycie u mnie na instagramie na insta story: ewciaewcia83
Filmiki dotyczące tego duetu zobaczycie u mnie na instagramie na insta story: ewciaewcia83
Czas spędzony z takim interaktywnym zestawem wnosi nie tylko zabawę, ale również naukę. I to w swobodny, zrozumiały sposób. Powtarzanie np. cyfr w prawidłowej kolejności, co jest dość istotne i trudne do opanowania w tym wieku, ułatwia przyswajanie wiedzy w tym zakresie. A dobrze wiemy, że dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe tego, co je otacza i każdy dźwięk, wypowiadane słowa, czy krótkie zdania są bardzo ważne. Dla mnie jest to super sprawa.
Co Wy o tym myślicie? Czy warto inwestować w interaktywne zabawki?
Co Wy o tym myślicie? Czy warto inwestować w interaktywne zabawki?
O kurcze..jaką sympatyczną buźkę ma ta lalka :)
OdpowiedzUsuńOd razu zachęca do zabawy ;)
Usuńjak dla mnie dzieci zawsze powinny bawić się i uczyć jednocześnie, zarówno w domu, jak i w szkole :) w domu daję dzieciom głównie książeczki, a ograniczam komputer, w szkole mają np. naklejki na schodach z listkami i nazwami drzew oraz z cyferkami, a także różne pomoce naukowe :)
OdpowiedzUsuńMoim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń