Ci, co mnie znają doskonale już wiedzą, że lubię różne technologiczne gadżety. Za zegarkami wręcz przepadam, tym bardziej takimi, które naprawdę się sprawdzają i które z czystym sumieniem mogę polecić.

Pamiętacie moją recenzję dotyczącą smartwatch'a Garett Woman Elise? Do dzisiaj go mam (już prawie rok), do dzisiaj mi hula, jestem z niego bardzo zadowolona, nie psuje się, nie zawiesza, dobrze współgra z aplikacją. Dlatego idąc tym tokiem myślenia postanowiłam marce Garett ponownie zaufać i nabyć tym razem zegarek dla naszego młodszego syna.
Smartwatche Garett zdobyły nagrodę w XIV Edycji Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Jest to najważniejszy plebiscyt w branży - startują w nim najlepsi.Tytuł Nagrody Rodziców przyznają największe autorytety branży dziecięcej. Wśród jurorów są: psycholodzy, fizjoterapeuci, dziennikarze branżowi, a także znani rodzice. Smartwatch dziecięcy Garett został doceniony za swoją funkcjonalność, ciekawą stylistykę i wysokiej jakości materiały.
 
Myślę, że nie muszę nic dodawać. One naprawdę cieszą się ogromną popularnością.  
 
Szukałam modelu, który przede wszystkim spełnia funkcję telefonu, a więc można wykonywać połączenia oraz ma wbudowany GPS. Jak na własne oczy zobaczyłam, jakie ten Kids Cute Plus 4G ma w sobie cuda to naprawdę nie dziwię się, że Garett otrzymało za te zegarki Nagrodę Rodziców. 
 
Jakie spełnia funkcje?
Wypiszę Wam to po prostu w liście, ponieważ jest tego naprawdę bardzo dużo.:
dotykowy ekran, różne tarcze do wyboru, GPS, Wi-Fi, Bluetooth: 4.0, łączność 4G LTE, lokalizacja: GPS, LBS, WiFi, wodoodporność IP67 (aczkolwiek nie pływa się z nim), slot na kartę SIM, wbudowany system Android, kompatybilność z Android, kompatybilność z iOS, aplikacja z opcją GPS, powiadomienia dźwiękowe, powiadomienia o połączeniach, powiadomienia z aplikacji, odbieranie, odrzucanie,wykonywanie połączeń (tylko z kartą SIM), zdalny podsłuch, klawiatura wybierania numerów, wiadomości głosowe, rozmowy wideo, przycisk SOS, geo ogrodzenie, funkcja szukania urządzenia, alarm rozładowania, wbudowany aparat, wykonywanie zdjęć telefonem,  przeglądarka zdjęć, krokomierz, odtworzenie pokonanej trasy, monitor braku aktywności, monitor snu, plan lekcji, gra matematyczna, budzik, gumowy pasek z możliwością jego wymiany, dedykowana aplikacja: Garett Tracker.

Jakie są parametry?

Rodzaj ekranu : TFT
Rozmiar ekranu: 1.3 cala
Rozdzielczość ekranu: 240 x 240 pixeli
Procesor: SP9820E
Pamięć RAM: 512 MB
Pamięć ROM: 4 GB
Obsługiwane częstotliwości GSM: 900/1800/1900 MHz
Używane standardy GSM: 2G/3G/4G
Dokładność GPS: ~5-15 metrów
Czułość GPS: -159dBm
Standard karty SIM: Nano SIM
Kompatybilność z systemami Android oraz iOS
Bateria: Litowo-polimerowa
Pojemność baterii: 680 mAh
Czas czuwania: około 3 dni
Czas pracy na baterii: około 2 dni
Czas ładowania: około 2 godzin
Język menu: Polski, Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski, Włoski, Portugalski, Turecki, Rosyjski
Wymiary koperty: 41*51*11 mm
Gwarancja: 24 miesiące.
Kupując ten zegarek w zestawie otrzymujecie:
Smartwatch Garett Kids Cute Plus 4G, kabel ładujący USB - tzw. kabel magnetyczny (brak wtyczki do gniazda sieciowego), instrukcja obsługi w języku polskim, dowód zakupu (paragon lub faktura) + karta gwarancyjna.Wszystko jest elegancko do plastikowego pudełeczka spakowane. Super rozwiązanie na prezent.
Pierwszą sprawą, która mnie interesowała to to, czy aby na pewno ten smartwatch nie będzie zbyt duży na dłoń naszego synka. Okazało się jednak, że idealnie pasuje. Podobają mi się te gumowe paski, które wygodnie się reguluje i nie ślizgają się na ręce. 

Drugą, równie ważną sprawą był dla mnie wygląd wyświetlacza i jego obsługa. Chociaż mam wrażenie, że dzieci w dzisiejszych czasach świetnie sobie radzą z idącą wciąż do przodu technologią, może nawet lepiej niż my, dorośli, to jednak nie chciałam, aby cokolwiek tu było skomplikowane czy w nieodpowiednim kierunku zrozumiane. Dlatego szybciutko rozpoczęliśmy jego konfigurację, aby móc zobaczyć, jak on działa.

Instalacja karty NANO SIM:

Aby smartwatch w pełni spełniał swoje funkcje pierwsze, co należy wykonać to instalacja karty SIM. I musi to być NANO SIM. Karta musi być aktywna, mieć środki na koncie (jeżeli jest na tzw. "doładowania"), nie może mieć aktywnego kodu PIN (blokadę ściągamy w telefonie). Poza tym musi obsługiwać tryb pracy 2G/3G/4G, musi mieć włączony internet (1 G miesięcznie w zupełności wystarcza) oraz funkcję identyfikacji numeru. 
 
Przedtem jednak trzeba sprawdzić, czy zegarek ma naładowaną baterię. W naszym przypadku musieliśmy go najpierw podłączyć do ładowarki, ponieważ był całkowicie rozładowany.
Instalacja karty jest mega prosta. Wszystko, co do tego celu jest nam potrzebne otrzymujemy w zestawie wraz z bardzo szczegółową instrukcją krok po kroku.
Dobrze jest mieć taki mały, metalowy myk, aby w ogóle kartę z telefonu móc wyciągnąć.
Wykręcamy śrubokrętem dwie śrubki mocujące zaślepkę portu karty. Znajduje się ona po lewej stronie zegarka. Synuś już mi gdzieś jedną śrubkę posiał, więc muszę w domu taką małą poszukać, co by czasem nam ta zaślepka nie wypadła.
Poglądowy schemat jak to wykonać znajduje się w szczegółowej instrukcji. Po prawidłowej instalacji karty NANO SIM należy z powrotem włożyć zaślepkę i wkręcić śrubki. Trzeba jednak też pamiętać, aby uszczelka była prawidłowo założona.

Zaraz po uruchomieniu zegarka w słychać muzyczkę i pojawia nam się ekran główny. 
Przeciągając palcem w dół warto sprawdzić, czy widoczny jest zasięg GSM, sygnał GPS i WIFI, połączenie z internetem oraz ikonka poziomu naładowania baterii. Jeżeli to wszystko mamy można przejść do kolejnego etapu. 
Instalacja darmowej aplikacji GARETT TRACKER:

Pełną funkcjonalność smartwatcha oraz możliwość jego konfiguracji uzyskujemy właśnie po instalacji w swoim telefonie w/w aplikacji, która jest oczywiście darmowa i dostępna np. w sklepie Play. Kiedy już ją ściągniemy należy się zarejestrować. Wprowadzamy swoje dane, czyli adres e-mail. To dzięki niemu będzie można się za każdym razem prawidłowo logować. Następnie przepisujemy pojawiający się w tle kod weryfikacyjny (zostaje on wygenerowany) oraz ustalamy hasło. Kiedy uda nam się zarejestrować należy dodać urządzenie, aby powiązać zegarek do wcześniej utworzonego konta. Na następnym ekranie skanujemy kod QR, który wraz z zegarkiem otrzymujemy. Kod ten jest przypięty do zegarka w postaci naklejki. Na koniec pozostają nam tzw. "kosmetyczne sprawy", czyli wprowadzamy nazwę urządzenia, wybór relacji z użytkownikiem zegarka, a następnie numer telefonu.
 
 I gotowe! Odpalamy zegarek, aplikację i sprawdzamy sobie, jak to działa.
Z punktu widzenia aplikacji dostępne mamy następujące funkcje (chodzi mi o te ikony widoczne w aplikacji na dole):
- Czat: jest to możliwość wysyłania na zegarek krótkich wiadomości głosowych (max 15 sekund), krótkich wiadomości tekstowych (max 30 znaków), a także zdjęć. Dziecko może Wam odesłać wiadomość głosową, albo zdjęcie, obie wersje odczytacie właśnie w czacie bezpośrednio w aplikacji:
- Geo ogrodzenie: ta opcja pozwala nam na wyznaczenie obszaru, w którym użytkownik zegarka może się poruszać. Jeżeli go przekroczy otrzymamy z aplikacji informację. W celu ustawienia obszaru należy wybrać dowolne miejsce na mapie. Przepraszam Was, że miejscowości są zamazane, ale chronię swoją prywatność:
- Lokalizacja: jeżeli klikniemy w tą ikonkę odświeżą się dane na temat lokalizacji naszego zegarka (do dyspozycji stoją nam różne style map, dla mnie widok z satelity jest najbardziej praktyczny, przejrzysty i widoczny). Aby była ona określana z jak największą dokładnością zegarek musi znajdować się na otwartym terenie.
- Historia: to przebyte przez użytkownika trasy z poprzednich dni (możemy ustawić sobie konkretną datę i godzinę i mamy podgląd do tego, gdzie użytkownik zegarka przebywał). Tutaj również możemy zmieniać sobie styl mapy np. jako podgląd satelitarny, jako standardowa mapa, czy mapa ruchu drogowego. Miałam historię, kiedy jeździł z tatem w okolicy, niestety nie wiem, dlaczego się nie zapisało. Nie mam w ogóle podglądu. Szkoda, bo chciałam Wam pokazać jak to wygląda na mapie (a mniej więcej tak, jak normalna przebyta trasa chociażby samochodem):
- Ustawienia: tutaj mamy dość duże pole do popisu i bardzo dużo niezbędnych rzeczy możemy z tejże właśnie pozycji ustawić, jak np. uzupełnić listę nr SOS (możliwe 3 numery telefonów), monitoring głosu, powiadomienia sms, ustawienie strefy czasowej, języka, szukanie zegarka i wszystko to, co widzicie poniżej na zrzutach. Wydaje mi się, że jest to przejrzyste i nie muszę szczegółowo opisywać:
Dodatkowo mamy również menu podręczne,w którym jest:
- biała lista: filtrowanie połączeń przychodzących. Jeżeli ją włączymy wyświetlą się nam tylko te numery, które zostały w zegarku w książce telefonicznej zapisane. I to one będą mogły dodzwonić się na zegarek, zaś cała reszta zostanie odrzucona, 
 
- plan lekcji, który wpisujemy ręcznie z pozycji aplikacji, a który widoczny jest również w zegarku:
- zdalny aparat, czyli możliwość wykonania z zegarka zdjęcia i przesłanie go do naszej aplikacji,
- aktywność: to możliwość konfiguracji ilości kroków, czy też monitorowanie snu,
 
czat wideo, czyli opcja wykonywania połączeń wideo między zegarkiem a administratorem aplikacji,
- blokada urządzenia, czyli ograniczenie połączeń tylko i wyłącznie do połączeń SOS,
 
- alarmy,
 
- powiadomienia - historia ostatnich powiadomień,
 
- nagrody: możliwość ustawienia systemu nagród w postaci serduszek. 

Klikając po prawej stronie w 3 kropeczki przechodzimy do danych personalnych, gdzie mamy profil, listę urządzeń , możliwość zmiany hasła czy też opcja wylogowania się.
Dodatkowe ustawienia w zegarku:
W zegarku również możemy sobie kilka parametrów ustawić, jak chociażby sieci komórkowe, Wifi, Bluetooth, głośność (w tym multimedia, głośność budzika, czy dzwonka). Poza tym ustawiamy poziom jasności, mamy opcję zmiany stylu menu, możliwość włączenia zegarka w tryb uśpienia (od 15 sekund do 30 minut), możemy go z tej pozycji zrestartować, czy też całkowicie wyłączyć. W tych ustawieniach, a dokładniej w narzędziach usuwamy również dane i zarządzamy menadżerem plików (w tym audio, obrazy, wideo, dokumenty). Natomiast w "więcej" widoczne są informacje dotyczące zegarka (jego model itd.), a także ustawienia blokady karty SIM, ustawienia daty i godziny oraz możliwość wyboru różnych języków.
Z punktu widzenia natomiast zegarka korzystamy z następujących funkcji:

Kiedy to wszystko, o czym wyżej napisałam już sobie ustawimy i mniej więcej ogarniemy czas przejść krok dalej, czyli sprawdzić, jak to wszystko ze sobą współgra i jakie mamy możliwości. 
 
Dotykowy, kolorowy wyświetlacz:
 
Na ekranie głównym wyświetla nam się zegarek. Kiedy na środku ekranu przytrzymamy palcem dłużej do wyboru mamy kilka tarcz. My ustawiliśmy sobie taką, która przede wszystkim wyświetla godzinę oraz bieżącą datę oraz dzień w tygodniu. Poniżej na zdjęciu przedstawiam Wam pierwszych kilka tarcz, które możemy sobie wybrać.  Aczkolwiek nasz syn co chwilę sobie je zmienia.
Do menu głównego wchodzimy przesuwając palcem w lewo po ekranie głównym. Z tej właśnie pozycji przechodzimy do różnych funkcji, a są nimi: 

 - kontakty (wpisane numery), czat, przyjaciele, telefon:
-  historia, połączenia wideo, aparat, galeria:

- nauka (gra matematyczna + plan lekcji), ustawienia, kroki, app store (kalendarz i kalkulator):

- kod QR:

i powtórzę się: wychodzimy klikając dotykowego przycisku na dole ekranu (małe kółeczko) lub przesuwamy palcem w prawo. 
Wszystko jest przejrzyste i dla każdego dziecka zrozumiałe. Wielkość czcionki również jest odpowiednia. Wygoda obsługi oraz atrakcyjny dizajn naprawdę napawają ciekawością. 
 
------------------------------------------------------------------------
 
Przedstawiłam Wam tak w skrócie w postaci zdjęć jak to wszystko wygląda. 
Teraz chciałabym nadmienić, co jest tutaj tak naprawdę najważniejsze. 

Łączność 4G, LTE i WiFi, oraz lokalizacja przy użyciu GPS, LBS i WiFi

Gdyby nie najnowsza technologia to nie miałoby to wszystko sensu. Dzięki temu, że zegarek ten wyposażony został w odbiorniki spełniające wymagania na rynku nie musimy się martwić o kontakt z naszą pociechą. Urządzenie bazuje właśnie na trzech nowoczesnych technologiach GPS, LBS oraz WiFi przez co skuteczność i działanie samego GPS'a jest jeszcze lepsze.

Wbudowany moduł GPS i GEOogrodzenie:

To genialna opcja, aby mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie znajduje się dziecko. W momencie, kiedy np. nie można się dodzwonić, a chcemy wiedzieć, gdzie dokładnie się znajduję z pomocą przychodzi nam m.in. opcja GPS, dzięki której w aplikacji możemy sprawdzić, gdzie się aktualnie znajduje. Inteligentny zegarek z namierzaniem GPS prześle nam dokładne współrzędne, a dedykowana aplikacja przedstawi je na mapie. Natomiast wyznaczając bezpieczną strefę, czyli korzystając z GEOogrodzenia w momencie, kiedy ją dziecko opuści natychmiast otrzymamy powiadomienie na smartfona. To dobra opcja na lokalizację dziecka, kiedy damy mu np. szlaban.
 
Wykonywanie, odbieranie połączeń i rozmowy wideo / rozmowy głosowe:
 
To dla mnie bardzo ważna sprawa. Dziecko nie zawsze ma przy sobie telefon. Nie zawsze jest ku temu okazja, że może go w ogóle mieć. Bo może zapomnieć zabrać z domu. Albo jeździ na rowerze i nie ma gdzie go schować. A zegarek na dłoni ma ZAWSZE. Chyba, że w skrajnym wypadku zgubi. Albo się rozładuje (aczkolwiek nawet jeśli, to możemy dostać na ten temat powiadomienie). Ten zegarek ma o tyle fajną opcję, że zapewnia 100%-ową łączność pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Model ten przyjmuje karty SIM wszystkich sieci oraz ma wbudowany głośnik/mikrofon. Dzięki temu możemy przeprowadzać rozmowy wideo (trwające 15 sekund) właśnie przez zegarek. Kiedy potrzebujemy wysłać na szybko jakieś info wówczas info możemy skorzystać z błyskawicznych, 15-sekundowych wiadomości głosowych. 
 
zdj rozmów, zdj wykonywania połączenia, zdj wyboru numeru 
 
Przycisk SOS i aparat:

Smartwatch dla dzieci z telefonem ma specjalny przycisk do wybierania numerów alarmowych. Połączenie można nawiązać z trzema odbiorcami, których wpisujemy z pozycji aplikacji. To my ustalamy kolejność z tymi numerami. Kiedy pierwszy numer nie odbierze, zegarek wybiera następny i tak do skutku. Dzięki temu w nagłej sytuacji można w trybie pilnym wykonać połączenie z zegarka.

Najmłodsze pokolenie często posługuje się obrazami, niż słowami. To szybsza opcja komunikacji, aniżeli pisanie sms'ów. Wbudowany aparat fotograficzny ułatwi to zadanie, ponieważ dziecko będzie mogło szybko przesłać zdjęcie z miejsca, w którym aktualnie się znajduje.
 
Monitoring głosu:

Kiedy dumasz nad tym, gdzie znajduje się Twoje dziecko, a nie chcesz być nachalna/ny, żeby dzwonić i pytać, możesz dyskretnie sprawdzić, w jakim miejscu jest obecnie słuchając głosów z otoczenia.
 
 Wodoodporność IP65:

Norma wodoodporności IP65 głównie zapewnia ochronę przed wilgocią. Smartwatch ten jest odporny na zachlapania, występujące w trakcie normalnego użytkowania np. podczas mycia rąk. Natomiast nie zaleca się z nim dłuższych kąpieli.
 
 Krokomierz i monitor snu:

Ten dziecięcy zegarek wyposażony jest w monitor snu. Sprawdza on i jakoś i długość spoczynku. Natomiast krokomierz kontroluje aktywność fizyczną, która jakby nie patrzeć zachęca do codziennego ruchu. Liczy pokonane kroki, co może być świetną motywacją do działania.
------------------------------------------------------------------------
 Teraz nadszedł czas na moją rozszerzoną opinię.
 
Ciężko jest opisać tak wszechstronnie wyposażony smartwatch zwłaszcza taki, przeznaczony dla dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla każdego z nas, rodzica, wybór odpowiedniego zegarka dla swojej pociechy to trudna decyzja. Do dyspozycji stoi nam naprawdę szereg przeróżnych modeli. Ale dołożyłam wszelkich starań, aby zobrazować Wam to jak najbardziej przejrzyście i logicznie. Nie ukrywam, że zajęło mi to sporo czasu. Ale nie lubię "odwalać" chały i pisać mimry z mamrami. Bo wiem, że dla wielu z Was opinia innych jest bardzo ważna, czasem wręcz to właśnie dzięki niej decydujecie się na zakup różnych rzeczy. Acha w roli ścisłości: wszelkie miejscowości ze zrzutów ekranu (dotyczące np. lokalizacji, tudzież nazw, czy podgląd do wpisanych numerów telefonów) zostały przeze mnie celowo wymazane ze względu na ochronę prywatności.

Jeśli chodzi o smartwatch dziecięcy Garett model Kids Cute Plus 4G to w tej kwestii technicznej ma on zarówno swoje plusy, jak i również minusy (chociaż też nie do końca). Nadmienię Wam akurat te, które dla mnie mają największe znaczenie. 

- PLUSY - 

Do plusów zaliczam przede wszystkim to, że z tym zegarkiem łączność z dzieckiem macie dosłownie wszędzie i na wieloraki sposób. My tak naprawdę dokładnie przetestowaliśmy go w momencie, kiedy syn poszedł do szkoły. Dzięki lokalizacji mogłam nie tylko podglądnąć, czy aby na pewno się w niej znajduje (póki co jest za mały na wagary haha), jak również sprawdzić trasę, którą pokonuje wracając już do domu. Połączenie GPS jest w porządku, chociaż czasem się wiesza i nie pokazuje dokładnej lokalizacji urządzenia. Wówczas w aplikacji możemy włączyć tzw. LBS. Dzięki temu zegarek śledzony jest na podstawie najbliższego nadajnika sieci komórkowej. Aczkolwiek i ten czasami bzdury pokazuje. Ale i na to jest wytłumaczenie, o którym Wam wspominam w podsumowaniu. 

Dzięki monitoringowi głosu możemy podsłuchać, co dzieje się że tak powiem "wokół" zegarka. Jego ekran pozostaje bez zmian, tak więc dziecko nie będzie miało pojęcia o tym, że jest podsłuchiwane.

No i według mnie najważniejsza sprawa, to możliwość wykonywania i odbierania połączeń (w tym video) + szybki czat z krótkimi wiadomościami to jest coś wspaniałego. Odbiór jak i wykonywanie tych połączeń, głośność i ogólnie jakość rozmów jest odpowiednia. Nic się nie zawiesza, wszystko wyraźnie słychać. To jest ogromny plus, ponieważ ZAWSZE mamy dziecko pod ręką, nie musi grzebać w plecaku, szukać telefonu. Wiecie, jak to jest. Nim znajdzie i odbierze od nas, rodziców telefon, potrafi nas już krew zalewać. A tu myk na rączce się błyskawicznie odbiera i mamy opcję szybkiej rozmowy. 
 
- PLUSY, czy i jednocześnie aby na pewno MINUSY? -
 
To taka moja opinia pół na pół: coś mi się podoba, ale mogłoby być lepiej. Niektórzy mogą uznać niżej wymienione sprawy jako minus, dla mnie nie do końca są one uciążliwe, a jednak warto o nich wspomnieć.
 
Jako pierwszy punkt wymienię to, że bateria dość szybko się wyczerpuje. Według specyfikacji smartwatch ten powinien działać 2 dni, a na czuwaniu do 3. Chociaż według mnie nie do końca jest to jednak minus. Bo po pierwsze: ile dziecko się bawi zegarkiem, tak szybko bateria traci energię. A tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak często i długo w nim "grzebie". Tak samo jest przecież z telefonami. Po drugie: im częściej dzwonimy, piszemy to również ma wpływ na żywotność tej baterii. Aleee... Nadmienię tutaj fakt, że w aplikacji możemy sobie ustawić pewne udogodnienia, które spowodują, że ta bateria jednak tak szybko się nie wyładuje. 
 
Otóż zegarek możemy ustawić np. w tryb uśpienia. Z pozycji aplikacji wystarczy zaznaczyć "tryb nocnego oszczędzania baterii" co spowoduje, że zegarek od 22:00 do godziny 6:00 będzie wyłączony. Druga opcja to ustawienie trybu jego pracy, gdzie mamy 3 do warianty do wyboru. Ostatnia, trzecia opcja to po prostu przejście do powiadomień sms. Tutaj odhaczamy sobie pozycję, aby nas informowało, że jest niski stan baterii. Wówczas wiemy, że np. za moment / chwil kilka nie będziemy mogli się połączyć z zegarkiem nie ze względu na to, że dziecko nie odbiera/nie odpisuje, tylko po prostu lada moment w zegarku się bateria rozładuje. Śmieję się, że to taki "anty-panikacz" dla rodziców. To wszystko zobrazowałam Wam w zdjęciu poniżej:

. Poza tym... Jak szybko "pada" bateria, tak też długo się ją ładuje (nam ładowała się ponad 3 godzinki). 

Drugi punkt to lokalizacja, która położenie zegarka nam różnie pokazuje. Aleee... I znowu jest jakieś "ale" i wytłumaczenie na to. Otóż to wszystko zależy od tego, jakie jest położenie zegarka. W budynkach wiadomo, że nie do końca działa to wszystko tak, jak powinno. Więc ta lokalizacja może nam naprawdę cuda pokazywać. Mi ostatnio pokazała, że dziecko znajduje się gdzieś w szczerym polu kompletnie oddalone od szkoły gdzie dobrze wiedziałam, że jest na lekcjach. Także bierzmy na to lekką poprawkę. W mieście jest dużo więcej tych nadajników GPS, z którymi zegarek śmiało się poprzez LBS połączy. Mimo wszystko, jak syn wychodzi ze szkoły wszystko w aplikacji się odświeża. Normalne sztos, widać każdy ruch dziecka. I całą trasę. Więc jak idzie, czy wraca ze szkoły to wszystko widzimy.
Zakupując  Smartwatch dla dziecka Garett Kids Cute Plus 4G musimy liczyć się z tym, że przede wszystkim trzeba mieć kartę SIM, a w niej dostęp do co najmocniej 1 GB internetu, aby to wszystko, co powyżej opisałam, miało sens i funkcjonowało.
 
- PODSUMOWANIE - 
Dzisiejsze czasy są takie, a nie inne. Z jednej strony totalny kontroling nie przez każdego rodzica może jest pozytywnie odbierany. Ale w głębi duszy gdzieś tam myślimy o bezpieczeństwie tych naszych dzieciaczków. To nie te lata, co kiedyś, kiedy beztrosko się żyło. Pamiętam swoje dzieciństwo, które w porównaniu do moich dzieci było totalnie inne, inaczej spędzało się czas, grając w gumę czy państwa i miasta. Przede wszystkim nie było tych telefonów, tabletów, więc moi rodzice też - w porównaniu do teraz - może nie mieli łatwo, ale nie mieli przede wszystkim tej potrzeby kontaktu ze mną, czy moim bratem, jaka jest w obecnych czasach. Może ujmę to inaczej: potrzeba pewnie była, bo nie raz się martwili. Ale nie było wtedy tego jakże ogromnego niepokoju o swoją pociechę. Teraz jest coraz więcej przemocy, w skrajnych przypadkach dzieci są porywane. Tak, tak. Ja nie chcę tu absolutnie wyolbrzymiać, bo tak, jak napisałam, są to jakieś pojedyncze przypadki. Ale mają one miejsce, to się dzieje. I nikt, kto w dzisiejszych czasach nie ma dzieci tego nie zrozumie. Ja, my, jako rodzice, dzięki tej najnowszej technologii mamy jednak możliwość kontrolowania tego, gdzie w danej chwili przebywa nasze dziecko. Nawet, kiedy zboczy z toru. 
 
Dla mnie osobiście ta lokalizacja i możliwość podglądnięcia trasy w danym dniu / konkretnej godzinie to po prostu petarda i nie mogę uwierzyć w to, jak genialnie zostało to wszystko zsynchronizowane.

Także polecam ten smartwatch. Naprawdę jest godny uwagi. Słuchajcie, jeżeli się borykacie z decyzją to jak najbardziej będę namawiać. Jeżeli dziecko nie ma karty SIM dobrze wiecie, że można ją kupić. I to nie musi być w abonamencie. Może być że tak powiem "na kartę". Wystarczy doładować np. 10 zł na ewentualne połączenia, jeżeli w domu macie gadułę to więcej plus wykupić internet (w naszej sieci 1 GB kosztuje 5 zł miesięcznie). Jeżeli zapomnicie o doładowaniu karty SIM, a macie konto bankowe internetowe to można zrobić zlecenie stałe, aby doładowywało konto. Opcji jest mnóstwo. 

Na koniec chciałam Wam przypomnieć, że do końca września z kodem EWUCZKA20 macie rabat na wszystkie nieprzecenione produkty Garett Electronics, w tym także wszystkie nowości.
 
Także do dzięła, warto to wykorzystać, rabat jest naprawdę atrakcyjny.

10 komentarzy:

  1. Ale się napracowałaś tworząc ten wpis! Podziwiam i szanuję Twoją pracę. Opisałaś ten zegarek tak dokładnie, że chyba lepiej tego zrobić nie mogłaś. Muszę zamówić podobny córce, bo ruszyła do szkoły i myślę, że się jej przyda.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę dużo mnie to pracy kosztowało. Ale nie lubię "odwalać". Kocham takie technologiczne gadżety i zdawałam sobie sprawę z tego, że gdzieś tam w google znajdzie się ktoś taki, kto będzie szukał takiej szczerej, a jednocześnie praktycznej opinii na temat tego akurat i podkręślę - dla dziecka - smartwatch'a. Chyba z 3 dni dumałam, czy aby na pewno wszystko dobrze opisałam. Tak już mam haha.

      Usuń
  2. Świetnie opisałaś wszystkie funkcje, na pewno jeśli ktoś planuję zakup takiego zegarka to znajdzie tu odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, że ktoś to docenia. To chyba jedna z trudniejszych recenzji jak dla mnie :)

      Usuń
  3. Wygląda na porządny sprzęt, dla dziecka w sam raz. Podoba mi się, że w tekście napisałaś tak dużo o funkcjach i dodałaś masę realnych zdjęć.

    OdpowiedzUsuń
  4. Tego typu urządzenia cieszą się wielką popularnością, przemawia ich wygoda i wielofunkcyjność, co prawda moje dzieciaki go nie chciały, a szkoda, bo bez wahania bym im je kupiła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój syn też miał wątpliwości. A teraz ściągnąć nie chce. haha

      Usuń
  5. Smartwatche dla dzieci stają się coraz bardziej popularne. Sporo naszych harcerzy też je ma.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ciekawy gadżet! Ma wiele fajnych funckji, które mogę się przydać w codziennym użytkowaniu :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci bardzo za Twój komentarz.